29 Kas 2012

Google Adwords Açılış Sayfası Nasıl Olmalı ?

1 Yorum

Google Adwords‘ün işi arabuluculuktur. Kullanıcılar “yazlık şapkadan” “bağdat caddesindeki italyan restranlarına” yada “105 ekran televizyonlara” kadar herşeyi ararlar ve sonunda ihtiyaçlarını karşılamaya hazır ve istekli bir dizi işletme ile eşleştirilirler. Bir işletme sahibi olarak reklamınız bir kullanıcı tarafından tıklandığında onun dikkatini çekmiş olduğunuzu bilirsiniz. Peki bu kişinin müşteriye dönüşmesini nasıl sağlayabilirsiniz ? Bunun anahtarı açılış sayfanız olabilir.

Açılış Sayfası Nedir ?

Açılış sayfası kişilerin reklamınızı tıkladıktan sonra gördükleri sayfadır. Bu sayfayı reklamınızı oluştururken tanımlarsınız. Ana sayfanızı ürünlerinizden birine özel bir sayfayı, iletişim formunuzu veya başka özel bir sayfayı açılış sayfası olarak tanımlayabilirsiniz. Adwords’te bu sayfa hedef URL olarak adlandırılır. Açılış sayfası seçerken aşağıdakileri aklınızda bulundurun.

Webde gezinen ve web sitelerini ziyaret eden sizin gibi kişiler sitede kalıp kalmayacaklarını çok kısa sürede karar verirler. Aslında bu konuda yapılan araştırmalar web sitenize gelen potansiyel müşterileri sitede kalmaya ikna etmek için yalnızca birkaç saniyenizin olduğunu göstermiştir. Açılış sayfanızın sizi istediğiniz sonuca ulaştırmasına sağlamak için şimdi kendinize aşağıdaki 3 soruyu sorun.

1 – Reklamda vaat ettikleriniz sayfada yer alıyor mu ?

2 – Ziyaretçiler aradıklarını sitenizde kolayca bulabiliyor mu ?

3 – Ziyaretçilerin sitenizde ne yapmalarını istiyorsunuz ?

İşte size sonuca ulaşmanızı ve web sitenize gelen ilgili ziyaretçileri müşteriye dönüştürmenizi sağlayacak açılış sayfaları oluşturmada yol gösterecek 3 ipucu..

VN:F [1.8.8_1072]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)
VN:F [1.8.8_1072]
Rating: +2 (from 2 votes)
Google Adwords Açılış Sayfası Nasıl Olmalı ?10.0102
[yukarı]
Yazar Hakkında


Terkos Bilişim Web Developer

One Response to Google Adwords Açılış Sayfası Nasıl Olmalı ?
  1. Cok guzel bir dokuman olmus. Videoyu hazirlayan ekibede helal olsun

    UN:F [1.8.8_1072]
    Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
    UN:F [1.8.8_1072]
    Rating: 0 (from 0 votes)

[yukarı]
Cevap Yaz