27 Haz 2012

Google Adwords Anahtar Kelime Düzenleme

0 Yorum

Birçok Google Adwords kullanıcısı reklamlarını kendi uğraşlarıyla yayında tutarlar. Çünkü bazı detaylar hakkında bilgiye sahip değillerdir. Hesaplarını açarlar, kredi kartı bilgilerini girer ve yayına sokarlar. Bu şekilde ziyaretçi çekerek reklamlarını döndürürler. Google Adwords reklamcılığında en önemli olan şey anahtar kelimelerini düzgün uyarlamaktır. Yoksa bütçeniz boşa gider ve zarara uğrarsınız. Örneğin istanbulda günlük kiralık ev satışı gerçekleştiriyorsunuz. Anahtar kelimelerinizi de buna göre düzenlediniz. Reklamlarınızı “günlük kiralık ev” ve “günlük kiralık daire” hedef kelimelerini tetikleyecek şekilde ayarladınız. Reklamlarınız onaylandı ve artık yayında. İşte bu bütçenize zarar veren bir reklam düzenidir. Çünkü bu ayarlar reklamlarınızı bu kelimede türetilen her reklamda yayında olmanızı sağlacaktır.

Yukarıdaki ayarlar sayesinde aşağıdaki örnek anahtar kelimelerde reklamlarınız yayında olur ;

günlük kiralık ev giresun
günlük kiralık daire ankara
günlük kiralık ev trabzon
günlük kiralık daire antalya

Fakat siz sadece İstanbul’da hizmet verdiğiniz için bu reklamlar sizin bütçenize zarar verecektir. Bu kelimelerden sitenize giren ziyaretçi aradığını bulamayacağı için hemen çıkacaktır. Bu hem reklam kalitenizi düşürecek hemde cebinize negatif yönde etki edecektir. Fakat reklamlarınızı daha düzenli bir şekilde ayarlarsanız nokta atışı yaparak ziyaretçileri hedefleyecek ve sitenize sadece sektörünüzle ilgilenen kişilerin girmesini sağlayabilirsiniz.

Sadece sektörünüzle ilgilenen ziyaretçilere nasıl ulaşabiliriz ?

Anahtar kelimeleri girdiğimiz alanı aşağıdaki şekilde doldurmamız reklamlarınızın daha doğru bir şekilde yayında kalmasını sağlayacaktır.

[günlük kiralık ev istanbul]
[günlük kiralık daire istanbul]
[istanbul kiralık ev]
[istanbul kiralık daire]

anahtar kelime düzenleyici

Bu şekilde reklamlarınızın sadece belirttiğiniz hedef kelimelerde çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Bu konuda anlayamadığınız konuları lütfen bize danışınız. Bilmediğiniz adımları denemektense öğrendiğiniz adımları uygulamak sizin için daha iyi olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Google Güncellemesi 25 Nisan 2012 başlıklı konumuzu incelemenizi tavsiye ederiz.

VN:F [1.8.8_1072]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.8.8_1072]
Rating: +1 (from 1 vote)
Google Adwords Anahtar Kelime Düzenleme10.0101
[yukarı]
Yazar Hakkında


Terkos Bilişim Web Developer

Cevap Yaz