12 Nis 2012

Google Internet Reklamcılığı Semineri 12 Nisan 2012

0 Yorum

google semineriGoogle Internet Reklamcılığı Semineri

Google, Türkiye pazarının ne kadar önemli olduğunu unuttuğunu düşünürken bugün ki yapılan seminerde ne kadar yanıldığımı fark ettim. Sait Halim Paşa yalısında düzenlenen seminer adeta muhteşemdi. Birçok Google Mühendisi, biz Internet Reklamcılığı Ajansların sorularını cevaplamak için gözlerimizin içine bakıyordu. Gerçekten böyle bir organizasyon düzenlendiği için tüm Google çalışanlarına teşekkürlerimi sunarım.

Bu muhteşem seminerde neler yaşandı biraz ondan bahsetmek istiyorum.

Seminer güzel bir kahvaltı ile start aldı. Sonrasında IdeaSoft ve SadeceHosting muhteşem projelerinden bahsetti. E-Ticaret sektöründe süper bir strateji belirleyen bu iki firma, gerçekten bir alkış hak ediyor. Projenin detaylarına inmiyorum. Çok merak ederseniz bize yazarsınız :)

Süper bir manzarada verilen kahve molası sonrası Moris Kastro gerçekten tüm ajansları etkilemeyi başardı. Girişimci ruhu, sempatik ve sevimli oluşu salonda ki herkesi büyüledi. Arama Motoru Google’de yapılan bir aramanın hangi kriterlerde üst sıralara yer alacağını çok basit bir dilde anlattı. Hergün SEO konusunda binbir makale okuyarak bu konuda kendimizi geliştirmeye çalıştığımızı varsayarsak, bu anlatımın ilk olarak çocukça geleceğini düşünmüştüm. Sonrasında hayretler içerisinde “aaa gerçekten bu çok doğru, aaa bunu nasıl akıl edemedik” gibi birçok şaşırtıcı tepkiler verdim. Bizi bu konuda aydınlattığı için Moris Kastro’ya sonsuz teşekkürlerimizi sunarım.

Google Internet Reklamcılığı ekibi, seminerde çok profesyonel bir çalışma sergiledi. Her sunum sonrası tüm ajans yetkilileri ile tek tek ilgilenip ellerinden geldiğince sorulara cevap vermeye çalıştılar. Ben bu konuda en çok Moris Kastro’nun yorulduğunu söyleyebilirim. Çünkü genelde herkes aramalarda yapılan spam backlinkler ve bunları önlemek adına birçok sorular sordu. Bende kendi kafama takılan bir kaç sorunun cevabını çok net bir şekilde aldım. Bu tür seminerler gerçekten çok faydalı oluyor.

Saat 12′yi geçtiğinde öğle yemeği başladı. Gerçekten çok muhteşem yemekler sergilenmişti. Hizmet mükemmeldi.

Saat 13:30′da Google Türkiye Seyehat Sektörü Lideri Sencer Kutluğ Seyahat sektörü ile ilgili Google’de nasıl reklam verilmesi gerektiği hakkında net açıklamalarda bulundu. Ardından Google Seyahat Yetkilisi Serhat Atayeter Sencer beyin anlattığı konularda biraz daha detaylara girdi. İnanılmaz bilgiler paylaşarak Google gözünde istatistikleri izleyenlerlerle paylaştı.

15 dakikalık kahve molası ardından Can Demirezen sahneye çıktı.

Beni en çok etkileyen konu Mobile Adwords reklamları oldu. Gerçekten Can Demirezen‘i can kulağıyla dinledim. Ağzından çıkan her kelimeyi adeta havada kaptım diyebilirim. Çok mantıklı bir reklam ağı olan Mobile Adwords‘ün etkilerini bize çok net gösterdi. İlerleyen zamanlarda size bu konuyla ilgili birçok açıklayıcı makale yayınlayacağız.

Can beyin ardından Berna Akın Eriş sahneye çıktı. Remarketing reklamlarının hangi amaçla kullanıldığını, nasıl kullanıldığını, sebeplerini, açıklayıcı birçok örnek ile izleyenlere anlattı. Remarketing konusunda en kısa sürede sizleri bu bilgilendirmelerden haberdar edeceğiz.

Seminerin sonlarında doğru gelirken Google Internet Reklamcılığı ismi altında hizmet sağlayan ajanslar arasından yapılan istatistikler sonucu ödül hak eden firmalara plaket taktim edildi.

Size seminerden kısaca bahsettim. Şimdi de bir kaç kare fotoğraf gösterelim.

Google internet Reklamcılığı 2012 Seminer Resimleri

Saygılarımla..

VN:F [1.8.8_1072]
Rating: 10.0/10 (5 votes cast)
VN:F [1.8.8_1072]
Rating: +5 (from 5 votes)
Google Internet Reklamcılığı Semineri 12 Nisan 201210.0105
[yukarı]
Yazar Hakkında


Terkos Bilişim Web Developer

Cevap Yaz