20 Ara 2012

Kurumsal SEO Danışmanı ve Danışmanlığı

2 Yorumlar
Günümüzde SEO Sektörü

Günümüzde SEO konusunda faaliyette olan pek çok bireysel ve kurumsal uzman mevcut. Ancak ne yazık ki bu alanda faaliyet gösteren uzmanlar, diğer meslektaşları hakkında hep olumsuz yönde düşünceler içerisindeler, yani meslektaş dayanışması ne yazık ki pek söz konusu değil. Bunun sebebi, her uzmanın tekniklerinin ve görüşlerinin farklılığı. İşte bu farklılıktan olumsuz yönde etkilenmemeniz için, kurumsal SEO danışmanı seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiği hakkında sizlere bilgi vermek istedik.

Anlam Ayrımı

Öncelikle kurumsal SEO danışmanlığı ikiye ayrılmaktadır. Bu ayrım, anlam farklılığından kaynaklanmaktadır. Kurumsal SEO danışmanlığı ve kurumsal SEO danışmanı, kendi aralarında ikiye ayrılmaktadır. Bunlardan ilki, bir kuruma hizmet veren manasında kullanılabilir. Diğeri ise kurumsal olarak hizmet veren manasında kullanılır. Yani, SEO danışmanı bir kuruma da hizmet verir, bir kuruma sahip olup bu şekilde de hizmet verebilir. İşte bu anlam farklılığı burada meydana çıkıyor.

Dikkat Etmeniz Gereken Husus

Eğer bir kurumunuz varsa, yani şirket sahibiyseniz ve şirketinizin web sitesi için bir çalışma yaptırmak istiyorsanız, karşınızdaki danışmanlık hizmeti verenin de bir kurum olması sizin için en önemli faktördür. Çünkü şirketler, şirketlerle çalıştığı taktirde güvende olurlar. Ancak biyersel bir web sitesi için bir hizmet almak istiyorsanız, yine kurumsal olarak hizmet veren danışmanlar ile çalışmanız gerekmektedir. Çünkü SEO danışmanlığında ilk önemli faktörü, güvenlik ve ulaşılabilirliktir.

Kurumsal Çalışmanın Faydaları

Herhangi bir kurum olarak hizmet vermeyen, bir şirket sahibi olmayan danışmanlar ile çalışmanın size başlıca iki olumsuz etkisi olur. Bunlardan ilki, güvenliktir. Eğer hizmet alacağınız danışman bir kuruma mensupsa, yasal yönden haklarınızı savunabilirsiniz. Çünkü aldığınız hizmet faturalandırılacak ve yasal olarak herhangi bir sorun olduğunda, bunu delil olarak gösterebileceksiniz.

İkinci önemli faktör ise ulaşılabilirliktir. Herhangi bir ihtiyaçta, hizmet aldığınız danışmanın ofisine gidebilmeniz, aradığınız zaman ulaşabileceğiniz sabit bir telefonunun olması gerekmektedir. Bireysel danışmanlar ne yazık ki sizlere bu konuda eksiklik yaşatacaklardır.

Sonuç

Tüm bunlar göz önünde bulundurulduğunda, SEO danışmanı seçerken öncelikle bir kuruma bağlı olmasına dikkat etmek gerekmektedir. Bahsettiğimiz gibi hem yasal yönten herhangi bir sorun çıktığında elinizde yasal belgelerin ve bilgilerin olması, herhangi bir soru ve ya sorununuzda danışmanınıza ulaşabileceğinizin garantisi olmalı.

Sık Sorulan Sorular
Kurumsal nedir?
Resmi olarak faaliyet gösteren, yasal bir oluşum. Şirket ve benzeri gibi.

SEO Danışmanı nedir?
Arama motoru optimizasyonu alanında hizmet veren uzman.

Kurumsal SEO Danışmanı nedir?
Arama motoru optimizasyonu alanında faaliyet gösteren bir kurumun bünyesindeki SEO uzmanı.

VN:F [1.8.8_1072]
Rating: 10.0/10 (4 votes cast)
VN:F [1.8.8_1072]
Rating: +2 (from 2 votes)
Kurumsal SEO Danışmanı ve Danışmanlığı10.0104
[yukarı]
Yazar Hakkında


Terkos Bilişim Web Developer

2 Responses to Kurumsal SEO Danışmanı ve Danışmanlığı
 1. siz kurumsal seo mu yapıyosunuz

  UN:F [1.8.8_1072]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  UN:F [1.8.8_1072]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  • Evet Hakan bey, kurumsal SEO konusunda hizmet veriyoruz.

   UA:F [1.8.8_1072]
   Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
   UA:F [1.8.8_1072]
   Rating: 0 (from 0 votes)

[yukarı]
Cevap Yaz