25 Haz 2013

Recep Tayyip Erdoğan Google Glass Test Etti

2 Yorumlar

google glass erdoğanTürkiye Başbakanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan Silikon Vadisine giderek Google’nin dünyada etki yaratan yeni Google Glass ürününü ve Sürücüsüz Otomobil‘i test etti.

Dünyaca ünlü bilişim firmalarının bulunduğu SAN FRANCİSCO, Türkiye Başkbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ı misafir etti. Yakın zamanda “Buraya benzer bir proje İstanbul’da da olacak” dedi.

ABD gezisinde ilk olarak Microsoft‘u ziyaret eden Erdoğan, Google Maps programını yakından inceledi. Memleketi olan Rize’yi yakından inceleme fırsatı bulan Erdoğan, gördüğü teknoloji karşısında hayretini gizleyemedi.

Microsoft CEO’su Steve Ballmer daha önce Türkiye gezisinde Erdoğan’ı ziyaret etmiş ve kendisine bir kravat hediye edilmişti. Silikon vadisine gelen Erdoğan’ı karşılayan Ballmer’in üzerinde Türkiye ziyaretinde ki hediye edilen kravat görenlerin dikkatini çekti.

Microsoft turu sonrasında Apple şirketini ziyaret eden Erdoğan’ı , şirketin başkan yardımcısı Jeff Willams karşıladı. Willams, Apple gezisi süresince Erdoğan’a hazırladıkları yeni ürünleri hakkında bilgiler verdi.

erdoğan google maps

Başbakan Erdoğan’ın Silikon vadisindeki son durağı Google şirketi oldu. Google şirketinde Erdoğan’ı Başkan Yardımcısı Rachel Whetstone karşıladı. Şoförsüz araba ile 15 dk tur atan Erdoğan, dünyaca ünlü Google binasını gezmeye başladı.

google şoförsüz otomobil

Gezi sırasında gazetecilerin sorularını cevaplayan Erdoğan, Silikon vadisine benzer bir projeyi İstanbul’da faaliyete sokmak istediklerini açıklayarak şöyle konuştu ;

“Silikon Vadisi’nde neler olup bitiyor yerinde görmek istedik. Yakında buraya benzer bir proje İstanbul’da olacak. Fatih Projemız 10 milyon tablet ve 2 -2.5 milyon arası akıllı tahtayı kapsıyor. Açacağımız ihale öncesi burada çalışabileceğimiz şirketleri gezdik, deneyim edindik. Bizler de bu konularda daha çok ileriye gidebilmemiz için genç mühendisler yetiştirmeliyiz. Buradaki teknolojik çalışmaları yerinde gördüğüm için çok mutluyum.”

Şoförsüz Otomobil ve Google Glass ürünlerini test eden Erdoğan iki ürünüde çok başarılı buldu.

VN:F [1.8.8_1072]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.8.8_1072]
Rating: 0 (from 0 votes)
[yukarı]
Yazar Hakkında


Terkos Bilişim Web Developer

2 Responses to Recep Tayyip Erdoğan Google Glass Test Etti
 1. Blogunuzu yakından takip ediyorum ve başarılarınızın devamını diliyorum…

  UN:F [1.8.8_1072]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  UN:F [1.8.8_1072]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  • Bu güzel yorumlarınız için teşekkür ederiz.

   UA:F [1.8.8_1072]
   Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
   UA:F [1.8.8_1072]
   Rating: 0 (from 0 votes)

[yukarı]
Cevap Yaz