29 Mar 2013

SEO Ajansı Türkiye

0 Yorum

SEO Ajansı Türkiye başlıklı yazımızda Türkiye’de bulunan SEO hizmeti sağlayan firmalar hakkında kısaca bilgiler vermek istedik.

SEO Ajansları belirli bir anahtar kelimeler üzerinde web sitelerini arama motorlarında üst sıralara yükselmesi için hizmet sağlayan firmalara verilen bir ünvandır. SEO Ajansları genellikle Google temelli çalışmaktadır. www.google.com.tr adresinde yapılan aramalarda müşterilerini üst sıralara çıkarmak için hizmet verirler.

SEO Ajansı Nasıl Bulunur ?

SEO Ajansı bulurken dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar vardır. Kısaca bunlardan bahsetmek gerekirse ;

Bilindiği gibi SEO Ajansı ararken dışarı çıkıp sokak sokak SEO ajansı arama gibi bir düşünceniz olamaz. SEO Ajansları internet üzerinden araştırılıp bulunan firmalardır. Ön araştırma sonucu oluşan güven duygusu sonrası firma ile iletişime geçilip çalışmalar başlatılır. İşte bu durumda hangi firmaya güveneceğiniz, nasıl firmalar tercih etmeniz konusunda sizlere ufak tüyolar vermek istedik.

Sabit Telefon Numarası

SEO Ajansı olarak hizmet veren bir firmanın mutlaka sabit telefonu vardır. Sabit telefonu olmayan firmalar bu işi ya freelance olarak üstlenir veya aracı bir kurumdur. Herhangi bir problem sonrasında karşınızda muhatap bulmak için mutlaka sabit telefonu olan bir firma tercih ediniz.

İletişim Adresi

Resmi olarak faal olarak hizmet veren bir firmanın mutlaka iletişim adresi mevcuttur. İletişim sayfasına gelindiğinde sizlere sadece mail üzerinden hizmet veren firmaları tercih etmeyin. Bu tür firmalar merdiven altı dediğimiz gizli kapaklı iş yapan firmalardır.

Kurumsallık

Firmanın web sitesine girdiğinizde orada bir kurumsallık arayın. Sadece reklam amaçlı müşteriyi çekerek onu satın alma sayfasına yönlendiren bir tasarıma sahip firmalardan kaçının.

Firmayı Google’de Arayın

Firmanın nasıl bir hizmet verdiği hakkında Google’de araştırmalar yapın. Firma ismini yazarak daha önce o firmadan hizmet alan kişilerin herhangi bir şikayeti var mı kontrol edebilirsiniz. En doğal yöntem bu şekilde Google amcadan bilgi almaktır.

Ödemeler

Ödeme yaparken genellikle banka hesabı tercih edin. Kredi kartı veya paypal gibi ödeme seçeneklerini firmayı tanıdıktan sonra kullanın. Daha önce hizmet almadığınız ismi cismi belirli olmayan firmalara kredi kartı bilgisi vermek doğru bir davranış olmayacaktır.

Alan Adı Uzantısı

Firma olarak hizmet verenler genellikle com.tr uzantılı alan adları kullanırlar. Bu alan adları ODTÜ tarafından resmi evrak incelemesi sonucu kullanıma açılan alan adlarıdır. Cebinde parası olan herkes com.tr uzantılı alan adı tescil edememektedir. Kurumsal olarak hizmet veren bir firma com.tr alan adı üzerinden hizmet vermeyi tercih eder.

VN:F [1.8.8_1072]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.8.8_1072]
Rating: 0 (from 0 votes)
[yukarı]
Yazar Hakkında


Terkos Bilişim Web Developer

Cevap Yaz